Tony Bose Custom Knife Remington Jigged Bone 2 Blade Dog Leg Slip Joint #2
| Knife Maker | Tony Bose |
|---|---|
| Blade Length | 2 3/4" |
| Overall Length | 6 7/16" |
| Closed Length | 3 11/16" |
| Weight | 3.3oz |
| Blade Material | 154 CM |
| Scale Material | Remington Jigged Bone |
| Bolster Material | 416 Stainless Steel |
| Locking Mechanism | Slip Joint |









