Tony Bose Custom Knife Bent Gun Stock Two Blade Jigged Bone
Tony Bose Custom Knife Bent Gun Stock Two Blade Jigged Bone
| Knife Maker | Tony Bose |
|---|---|
| Blade Length | 3 1/8" |
| Overall Length | 7 1/8" |
| Closed Length | 4 1/8" |
| Weight | 3.8oz |
| Blade Material | ATS-34 |
| Scale Material | Green Jigged Bone |
| Bolster Material | 416 Stainless Steel |
| Frame Material | Stainless Steel |
| Locking Mechanism | Slip Joint |







