Tony Bose Custom Knife NKCA “Pruner” Stag Slip Joint
Tony Bose Custom Knife NKCA “Pruner” Stag Slip Joint
| Knife Maker | Tony Bose |
|---|---|
| Blade Length | 3" |
| Overall Length | 6 7/8" |
| Closed Length | 3 7/8" |
| Weight | 2oz |
| Blade Material | 154 CM |
| Scale Material | Federal Shield, Stag |
| Bolster Material | 416 Stainless Steel |
| Frame Material | 416 Stainless Steel |
| Locking Mechanism | Slip Joint |








