Swiss Army Swiss Champ SOS Victorinox Multi Tool Black Belt Loop Carry Case
| Knife Maker | Wenger Swiss Army |
|---|---|
| Blade Length | 2 11/16" |
| Overall Length | 6 1/4" |
| Closed Length | 3 9/16" |
| Weight | 9.6 oz |
| Blade Material | Inox Stainless Steel |
| Scale Material | Red Tenite |
| Locking Mechanism | Slip Joint |
| Condition | Good |











