W.D. Pease Custom Knife Buffalo Horn Chris Meyer Engraved Lockback
| Knife Maker | W.D. Pease |
|---|---|
| Blade Length | 3 1/16" |
| Overall Length | 7 3/8" |
| Closed Length | 4 5/16" |
| Weight | 3.9oz |
| Blade Material | ATS-34, Stainless Steel |
| Scale Material | Buffalo Horn |
| Frame Material | 416 Stainless Steel, Engraved, Gold Inlays |
| Locking Mechanism | Lockback |
| Condition | Excellent |







