W.D. Pease Custom Knife Black G10 lockback
W.D. Pease Custom Knife Black G10 lockback
| Knife Maker | W.D. Pease |
|---|---|
| Blade Length | 2 7/8" |
| Overall Length | 6 3/4" |
| Closed Length | 4" |
| Weight | 1.8oz |
| Blade Material | Hand Rubbed Satin Finished CPM-154 |
| Scale Material | Mammoth |
| Bolster Material | Black G10 |
| Locking Mechanism | Lockback |
| Condition | Excellent |






