W.J. McDonald Custom Knife Micarta Trapper Slipjoint
W.J. McDonald Custom Knife Micarta Trapper Slipjoint
| Knife Maker | W.J. McDonald |
|---|---|
| Blade Length | 3 3/16" |
| Overall Length | 7 1/8" |
| Closed Length | 4 1/16" |
| Blade Material | Hand Rubbed Satin Finished 154-CM |
| Scale Material | Micarta |
| Bolster Material | Hand Rubbed Satin Finished 416 Stainless Steel |
| Locking Mechanism | Slip Joint |






