Warren Osborne Custom Knife Tim and Christy George Engraved Damascus and Black Lip Pearl Interframe Lockback
This is a collaborative work of four to American artists, Warren Osborne, Tim and Christy George and Ron Frazier. Ron Frazier hand crafted the Petroglyph stone, bowl and wood display.
$3,750.00
In stock
| Knife Maker | Warren Osborne |
|---|---|
| Blade Length | 2 5/8" |
| Overall Length | 5 13/16" |
| Closed Length | 3 1/4" |
| Weight | 1.8oz |
| Blade Material | Damascus, Mike Norris Damascus |
| Scale Material | Black Lip Tahitian Pearl Shell |
| Locking Mechanism | Lockback |
| Engraver | Tim George |
| Condition | Excellent |









