Warren Osborne Custom Knife Damascus & Sheep Horn California Opening Lockback Dagger
Warren Osborne Custom Knife Damascus & Sheep Horn California Opening Lockback Dagger
| Knife Maker | Warren Osborne |
|---|---|
| Blade Length | 2 3/4" |
| Overall Length | 6 1/2" |
| Closed Length | 4" |
| Weight | 3oz |
| Blade Material | Mike Norris Stainless Damascus |
| Scale Material | Sheep Horn |
| Bolster Material | Mirror Polished 416 Stainless Steel |
| Locking Mechanism | Lockback |








