Wayne Valachovic Custom Knife Sole Authorship Damascus & Abalone Bale Lock
| Knife Maker | Wayne Valachovic |
|---|---|
| Blade Length | 3 1/2" |
| Overall Length | 7 5/8" |
| Closed Length | 4 1/4" |
| Weight | 4.9 oz |
| Blade Material | Sole Authorship Damascus |
| Scale Material | Abalone Shell |
| Frame Material | Sole Authorship |
| Locking Mechanism | Bail Lock |
| Condition | Near Mint |








