WD Pease Custom Knife Stag Side Lock
| Blade Length | 3 11/16" |
|---|---|
| Overall Length | 8 5/8" |
| Closed Length | 4 7/8" |
| Weight | 5.58oz |
| Blade Material | Hand Rubbed Satin Finished Steel |
| Scale Material | Stag |
| Bolster Material | Nickel Silver |
| Locking Mechanism | Side Lock |
| Condition | Light Wear |









