William Henry Custom Knife Damascus and Jade Monarch Sage Button Lock
| Knife Maker | William Henry |
|---|---|
| Blade Length | 2 1/2" |
| Overall Length | 6" |
| Closed Length | 3 1/2" |
| Weight | 1.9oz |
| Blade Material | Mike Norris "Hornets Nest" Damascus |
| Scale Material | Green Jade |
| Bolster Material | Chad Nichols Damascus |
| Locking Mechanism | Button Lock |
| Condition | Excellent |









