William Henry Custom Knife Upland Desert Ironwood and Copper, Brass and Zinc, Mokume with Core San Mai Damascus Spearpoint Button Lock
| Knife Maker | William Henry |
|---|---|
| Blade Length | 3 1/8" |
| Overall Length | 7 1/4" |
| Closed Length | 4 3/8" |
| Weight | 2.50oz |
| Blade Material | San Mai Damascus |
| Scale Material | Desert Ironwood |
| Bolster Material | Mokume |
| Locking Mechanism | Button Lock |
| Condition | Excellent |








