William L. Burger Custom Knife Mokume & Sandra Bradey Scrimshawed Warthog Tooth Linerlock
| Knife Maker | William L. Burger |
|---|---|
| Blade Length | 3 9/16" |
| Overall Length | 7 15/16" |
| Closed Length | 4 3/8" |
| Weight | 2.5 oz |
| Blade Material | Mirror Polished ATS-34 |
| Scale Material | Scrimshawed Warthog Tusk |
| Bolster Material | Mokume |
| Locking Mechanism | Linerlock |
| Condition | Near Mint |







