William Henry Custom Knife B06 2009 One of a Kind Ventana Brown Lip Pearl and Koftgari
William Henry Custom Knife B06 2009 One of a Kind Ventana Brown Lip Pearl and Koftgari
| Knife Maker | William Henry |
|---|---|
| Blade Length | 2 3/8" |
| Overall Length | 5 1/2" |
| Closed Length | 3 1/4" |
| Weight | 1.4oz |
| Blade Material | Devin Thomas Stainless Steel Damascus |
| Scale Material | Copper, Koftgari Inlaid 24Kt. Gold |
| Frame Material | Stainless Steel |
| Locking Mechanism | Button Lock |
| Condition | Excellent |












