William Henry Custom Knife Icon Mother of Pearl Double Interframe Limited Edition Matt-Lock Folder
William Henry Custom Knife Icon Mother of Pearl Double Interframe Limited Edition Matt-Lock Folder
| Knife Maker | William Henry |
|---|---|
| Blade Length | 3 3/4" |
| Overall Length | 8 1/4" |
| Closed Length | 4 11/16" |
| Blade Material | Hand Rubbed Satin Finished 154-CM |
| Scale Material | Mother of Pearl Shell |
| Frame Material | Orange Peel Textured Titanium |
| Locking Mechanism | Matt-Lock |





