Paul Chen’s Prototype Made For Ron Lake’s Approval to Do Their First Collaboration Production Knife Series Engraved by Simon Lytton
| Knife Maker | Ron Lake |
|---|---|
| Blade Length | 2 9/16" |
| Overall Length | 5 13/16" |
| Closed Length | 3 5/16" |
| Weight | 2.4 ozoz |
| Blade Material | ATS-34 |
| Frame Material | Engraved 416 Stainless Steel |
| Locking Mechanism | Tail Lock |
| Engraver | Simon Lytton |
| Condition | Excellent |







