Reese Bose Custom Knife 2 Blade Congress Mother of Pearl Shell Slip Joint
| Knife Maker | Reese Bose |
|---|---|
| Blade Length | 1 7/8" |
| Overall Length | 4 13/16" |
| Closed Length | 2 15/16" |
| Blade Material | Hand Rubbed Satin Finished ATS-34 |
| Scale Material | Mother of Pearl Shell |
| Bolster Material | Hand Rubbed Satin Finished 416 Stainless Steel |
| Locking Mechanism | Slip Joint |








