Reese Bose Custom Knife 3 Blade Stockman Remington Jigged Bone Slip Joint
| Knife Maker | Reese Bose |
|---|---|
| Blade Length | 2 7/8" |
| Overall Length | 6 7/8" |
| Closed Length | 4" |
| Weight | 3.5oz |
| Blade Material | ATS-34 |
| Scale Material | Remington Bone with Double Bomb Shield |
| Bolster Material | Mirror Polished 416 Stainless Steel |
| Frame Material | 416 Stainless Steel |
| Locking Mechanism | Slip Joint |








