Reese Bose Custom Knife #5 Remington Jigged Bone Three Bladed Split Back Whittler Slip Joint
Reese Bose Custom Knife #5 Remington Jigged Bone Three Bladed Split Back Whittler Slip Joint
| Knife Maker | Reese Bose |
|---|---|
| Blade Length | 2 3/8" |
| Overall Length | 6" |
| Closed Length | 3 5/8" |
| Blade Material | Hand Rubbed Satin Finished ATS-34 |
| Scale Material | Remington Jigged Bone |
| Bolster Material | Mirror Polished 416 Stainless Steel |
| Locking Mechanism | Slip Joint |
| Condition | Excellent |





