Reese Bose Custom Knife #6 Mammoth 2 Blade Texas Jack Slip Joint with Double Bomb Shield
Reese Bose Custom Knife #6 Mammoth 2 Blade Texas Jack Slip Joint with Double Bomb Shield
| Knife Maker | Reese Bose |
|---|---|
| Blade Length | 3" |
| Overall Length | 7 7/16" |
| Closed Length | 4 1/4" |
| Weight | 4.3oz |
| Blade Material | CPM 154 CM |
| Scale Material | Double Bomb Escutcheon, Mammoth |
| Bolster Material | Stainless Steel |
| Frame Material | Stainless Steel |
| Locking Mechanism | Slip Joint |







