Ron Lake Custom Knife American Walnut and Brass Interframe Finger Grooved Tail Lock #6
| Knife Maker | Ron Lake |
|---|---|
| Blade Length | 3 15/16" |
| Overall Length | 8 7/8" |
| Closed Length | 5" |
| Weight | 7.1oz |
| Blade Material | Stainless Steel |
| Scale Material | American Walnut |
| Frame Material | Brass |
| Locking Mechanism | Tail Lock |
| Condition | Excellent |

