Tim Zowada Custom Knife Mokume Cocobolo Bowie
| Knife Maker | Tim Zowada |
|---|---|
| Blade Length | 8 7/8" |
| Overall Length | 14 5/16" |
| Weight | 13.6oz |
| Blade Material | Carbon Steel, Hand Forged |
| Scale Material | Cocobolo |
| Bolster Material | Mokume |
| Condition | Excellent |
| Knife Maker | Tim Zowada |
|---|---|
| Blade Length | 8 7/8" |
| Overall Length | 14 5/16" |
| Weight | 13.6oz |
| Blade Material | Carbon Steel, Hand Forged |
| Scale Material | Cocobolo |
| Bolster Material | Mokume |
| Condition | Excellent |
You may also want to save these related items.