WD Pease Custom Knife Pink Pearl Shell and George Werth Damascus Side Lock
| Knife Maker | W.D. Pease |
|---|---|
| Blade Length | 3 1/2" |
| Overall Length | 8 1/16" |
| Closed Length | 4 9/16" |
| Weight | 5.1oz |
| Blade Material | Damascus, George Werth Damascus |
| Scale Material | Pink Pearl |
| Bolster Material | 416 Stainless Steel |
| Locking Mechanism | Side Lock |
| Condition | Excellent |







