Reese Bose Custom Knife Remington Jigged Bone Congress Slip Joint #1
| Knife Maker | Reese Bose |
|---|---|
| Blade Length | 2 3/16" |
| Overall Length | 5 3/4" |
| Closed Length | 3 1/2" |
| Weight | 1.8oz |
| Blade Material | ATS-34 |
| Scale Material | Remington Jigged Bone |
| Bolster Material | 416 Stainless Steel |
| Locking Mechanism | Slip Joint |
| Condition | Mint |






