Steve Filicietti Custom Knife Damascus and Mother of Pearl Bowie with Blued Fittings
| Knife Maker | Steve Filicietti |
|---|---|
| Blade Length | 8 1/4" |
| Overall Length | 13 6/16" |
| Weight | 14.9oz |
| Blade Material | Sole Authorship Damascus |
| Scale Material | Mother of Pearl |
| Guard Material | Blued Steel |
| Condition | Excellent |






